Szanowni, Drodzy P.T. Czytelnicy, Podsumowuję tutaj liczbę wizyt w mojej witrynie POEZJA, Stefania Pruszyńska (według danych o czytelnictwie witryny, podawanych przez Blox). Aktualna liczba wizyt: 573 638. Zapraszam Państwa do odwiedzin, lektury - Stefania Pruszyńska
Blog > Komentarze do wpisu
O tym, co jest najśmieszniejsze lub najdziwniejsze w ludziach: Coelho, Orwell, Wilde, Twain, Murakami, Gaarder

„Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze, by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej, i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją, jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli” –  Paulo Coelho,  „Być jak płynąca rzeka”.

„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim” – George Orwell,  „Folwark zwierzęcy”.

„Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego” – Oscar Wilde, „Portret Doriana Graya”.

„Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu” – Mark Twain. 

„Poza tym jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada cicho na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy”  – Haruki Murakami, „Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland”.

„– Wiele razy byłem w przestrzeni kosmicznej – chwalił się astronauta – ale nigdy nie widziałem Boga. – A ja zoperowałem wiele mądrych mózgów, ale nigdy nie widziałem ani jednej myśli” – odparł neurochirurg” – Jostein Gaarder, „Świat Zofii”.

 

Cytaty wybrałam dla przypomnienia tych myśli, ich autorów i znanych  ich dzieł, zapewne mających swoje lokum na półkach biblioteczek u wielu z Państwa

Stefania Pruszyńska

1 kwietnia 2018 r.niedziela, 01 kwietnia 2018, impresje

Polecane wpisy